Schedule

20 Mon 21 Tue 22 Wed 23 Thu 24 Fri 25 Sat 26 Sun
All-day
12:00 am
1:00 am
2:00 am
3:00 am
4:00 am
5:00 am
6:00 am
7:00 am
8:00 am
9:00 am
10:00 am
11:00 am
12:00 pm
1:00 pm
2:00 pm
3:00 pm
4:00 pm
5:00 pm
6:00 pm
7:00 pm
8:00 pm
9:00 pm
10:00 pm
11:00 pm
Now: Nov 22 02:22 pm
10:00 am Guitarmaggedon
Guitarmaggedon
Nov 20 @ 10:00 am – 11:00 am
UCL Guitar Society John O’Sullivan
11:00 am Michael Kossifos and Samuel Krips
Michael Kossifos and Samuel Krips
Nov 20 @ 11:00 am – 12:00 pm
Michael Kossifos Samuel Krips
12:00 pm Abraham’s Bosom
Abraham’s Bosom
Nov 20 @ 12:00 pm – 1:00 pm
Jamie Walker
1:00 pm Resale Queue
Resale Queue
Nov 20 @ 1:00 pm – 2:00 pm
Ashley Tan
2:00 pm Hurricane
Hurricane
Nov 20 @ 2:00 pm – 3:00 pm
Bohee Ahn Amelia Deering
3:00 pm Sara’s Acoustic Session
Sara’s Acoustic Session
Nov 20 @ 3:00 pm – 4:00 pm
Sara Tabar
4:00 pm Loud Mouths
Loud Mouths
Nov 20 @ 4:00 pm – 5:00 pm
Pia Solignac Lecomte
5:00 pm Polarised Politics
Polarised Politics
Nov 20 @ 5:00 pm – 6:00 pm
Paul Redgrave Pete Wilson Orrie Hamilton
6:00 pm The Jazzy Jungle
The Jazzy Jungle
Nov 20 @ 6:00 pm – 7:00 pm
Joe Bell Ethan Rhys-Jenkins
7:00 pm Fux News
Fux News
Nov 20 @ 7:00 pm – 8:00 pm
Ben Shields
8:00 pm House of Ears
House of Ears
Nov 20 @ 8:00 pm – 9:00 pm
Temi Gadu
9:00 pm Underground
Underground
Nov 20 @ 9:00 pm – 10:00 pm
Sara Seylani
10:00 pm Chip Shop Noise
Chip Shop Noise
Nov 20 @ 10:00 pm – 11:00 pm
Rosemary Moss Salvi De Sena
11:00 pm Innerspace
Innerspace
Nov 20 @ 11:00 pm – Nov 21 @ 12:00 am
Billy Riley
10:00 am Rare Breakfast with Caycee and Joe
Rare Breakfast with Caycee and Joe
Nov 21 @ 10:00 am – 11:00 am
Caycee Peskett-Hill Joe Bell
11:00 am Honey Pot
Honey Pot
Nov 21 @ 11:00 am – 12:00 pm
Maria Duster
12:00 pm Low Flying Planes
Low Flying Planes
Nov 21 @ 12:00 pm – 1:00 pm
Aaron Miller
1:00 pm Heart of the Cards
Heart of the Cards
Nov 21 @ 1:00 pm – 2:00 pm
Ben Caspi
2:00 pm Joon’s Jam
Joon’s Jam
Nov 21 @ 2:00 pm – 3:00 pm
Arjun Khurana
3:00 pm The Confession Show
The Confession Show
Nov 21 @ 3:00 pm – 4:00 pm
Wafia Zia
4:00 pm BEAT ME TO IT
BEAT ME TO IT
Nov 21 @ 4:00 pm – 5:00 pm
Sheryl Banas
5:00 pm Confessions Session
Confessions Session
Nov 21 @ 5:00 pm – 6:00 pm
Caycee Peskett-Hill
6:00 pm Are We There Yet?
Are We There Yet?
Nov 21 @ 6:00 pm – 7:00 pm
Oliver Marwood Olivia Bouzyk
7:00 pm Culture Jam
Culture Jam
Nov 21 @ 7:00 pm – 8:00 pm
Max Tomlinson
8:00 pm The Disaster Playlist
The Disaster Playlist
Nov 21 @ 8:00 pm – 9:00 pm
Antonia Lee
9:00 pm Phoenix Radio
Phoenix Radio
Nov 21 @ 9:00 pm – 10:00 pm
Jonny Purcell Luc Rejj
10:00 pm New Shapes
New Shapes
Nov 21 @ 10:00 pm – 11:00 pm
Hughie Rogers-Coltman
11:00 pm Catalogue of Errors
Catalogue of Errors
Nov 21 @ 11:00 pm – Nov 22 @ 12:00 am
Finn Lewis
10:00 am Rare Breakfast with Charlotte
Rare Breakfast with Charlotte
Nov 22 @ 10:00 am – 11:00 am
Charlotte Stanbridge
11:00 am Juicy
Juicy
Nov 22 @ 11:00 am – 12:00 pm
Joelle Robinson Rawdah
12:00 pm Radio Vid
Radio Vid
Nov 22 @ 12:00 pm – 1:00 pm
Vidyut Vardhan
1:00 pm BESTBEST
BESTBEST
Nov 22 @ 1:00 pm – 2:00 pm
Stanley Welch Leonie Rousham
2:00 pm Radio: The Movie
Radio: The Movie
Nov 22 @ 2:00 pm – 3:00 pm
Benjamin Levett Oliver Swetenham
3:00 pm George Horner
George Horner
Nov 22 @ 3:00 pm – 4:00 pm
George Horner
4:00 pm Good For The Soul
Good For The Soul
Nov 22 @ 4:00 pm – 5:00 pm
Hannah McLean
5:00 pm Radio SOS
Radio SOS
Nov 22 @ 5:00 pm – 6:00 pm
Sophie O’Sullivan
6:00 pm Karai Music
Karai Music
Nov 22 @ 6:00 pm – 7:00 pm
Abdulkarim El Khazaani
7:00 pm Rose Hip Jam with Florentyna Syperek
Rose Hip Jam with Florentyna Syperek
Nov 22 @ 7:00 pm – 8:00 pm
Florentyna Syperek
8:00 pm The Web with Daddy Longlegs
The Web with Daddy Longlegs
Nov 22 @ 8:00 pm – 9:00 pm
Emma Rollings
9:00 pm The Big Beat Manifesto
The Big Beat Manifesto
Nov 22 @ 9:00 pm – 10:00 pm
Max Beesley Ewan Bodenham
10:00 pm Wonky Wednesdays
Wonky Wednesdays
Nov 22 @ 10:00 pm – 11:00 pm
Sam Cohen
11:00 pm Open Til Late
Open Til Late
Nov 22 @ 11:00 pm – Nov 23 @ 12:00 am
Tyra Enchill
10:00 am Rare Breakfast with George
Rare Breakfast with George
Nov 23 @ 10:00 am – 11:00 am
George Horner
11:00 am The Good Vibes Hour
The Good Vibes Hour
Nov 23 @ 11:00 am – 12:00 pm
Emily May Everitt
12:00 pm 50% Kanye
50% Kanye
Nov 23 @ 12:00 pm – 1:00 pm
Sean Krishnani Edu Rodger Martinez
1:00 pm IGLOO
IGLOO
Nov 23 @ 1:00 pm – 2:00 pm
Tom Edwards
2:00 pm Jason and Jakub’s Junk
Jason and Jakub’s Junk
Nov 23 @ 2:00 pm – 3:00 pm
Jason Hosken Jakub Kneppo
3:00 pm Foxes on the Run
Foxes on the Run
Nov 23 @ 3:00 pm – 4:00 pm
Maura Griffith
4:00 pm 2 Girls 1 Mic
2 Girls 1 Mic
Nov 23 @ 4:00 pm – 5:00 pm
India Clare Alice Aedy
5:00 pm Ben and Joe’s Radio Show
Ben and Joe’s Radio Show
Nov 23 @ 5:00 pm – 6:00 pm
Joe Collingwood Joshua Byrant
6:00 pm The Scat Show
The Scat Show
Nov 23 @ 6:00 pm – 7:00 pm
Ben von Kaufmann
7:00 pm 3 Queens Radio
3 Queens Radio
Nov 23 @ 7:00 pm – 8:00 pm
Madeleine Poulter
8:00 pm Family Friendly Indie Hour for the Whole Family
Family Friendly Indie Hour for the Whole Family
Nov 23 @ 8:00 pm – 9:00 pm
Lucas von Chamier
9:00 pm No Guest List
No Guest List
Nov 23 @ 9:00 pm – 10:00 pm
Volter Rechardt
10:00 pm The Eargasm
The Eargasm
Nov 23 @ 10:00 pm – 11:00 pm
Oliver Colman
11:00 pm The Crystal Ship
The Crystal Ship
Nov 23 @ 11:00 pm – Nov 24 @ 12:00 am
Sofia Kourous Vazquez
10:00 am Loud Mouths
Loud Mouths
Nov 24 @ 10:00 am – 11:00 am
Pia Solignac Lecomte
11:00 am HipHop Fix
HipHop Fix
Nov 24 @ 11:00 am – 12:00 pm
Elan Gadit
12:00 pm Rising Up & Rising Down
Rising Up & Rising Down
Nov 24 @ 12:00 pm – 1:00 pm
Oliver Dunn Nicholas Williamson
1:00 pm Shut Up And Play The Hits
Shut Up And Play The Hits
Nov 24 @ 1:00 pm – 2:00 pm
Jordan Poulos Felix Simpson-Orlebar
2:00 pm Technomania
Technomania
Nov 24 @ 2:00 pm – 3:00 pm
Nicholas Maskrey
3:00 pm EJ Oakley’s Not-So-Pirate Radio
EJ Oakley’s Not-So-Pirate Radio
Nov 24 @ 3:00 pm – 4:00 pm
EJ Oakley
4:00 pm A Real Gem!
A Real Gem!
Nov 24 @ 4:00 pm – 5:00 pm
Olivia Perrett Frederick House
5:00 pm The Unsigned Showcase
The Unsigned Showcase
Nov 24 @ 5:00 pm – 6:00 pm
Abdul Rashidi Jason Hosken
6:00 pm Slender Fungus
Slender Fungus
Nov 24 @ 6:00 pm – 7:00 pm
Matt Solomons
7:00 pm In The Flow
In The Flow
Nov 24 @ 7:00 pm – 8:00 pm
Alexander Balgarnie
8:00 pm 3 is The Magic Number
3 is The Magic Number
Nov 24 @ 8:00 pm – 9:00 pm
Michael Ogilvy Samuel Bates
9:00 pm Luny Cheuanz
Luny Cheuanz
Nov 24 @ 9:00 pm – 10:00 pm
Luna Samar Euan Carter
10:00 pm Curse These Metal Hands
Curse These Metal Hands
Nov 24 @ 10:00 pm – 11:00 pm
Daniel Lloyd
11:00 pm Post-Truth Soundsystem
Post-Truth Soundsystem
Nov 24 @ 11:00 pm – Nov 25 @ 12:00 am
Henry Browning
10:00 am Red Herring
Red Herring
Nov 25 @ 10:00 am – 11:00 am
Joe Cowan Jiayi Chong
11:00 am A to Z
A to Z
Nov 25 @ 11:00 am – 12:00 pm
Clarissa Sorger
12:00 pm DIASPORA
DIASPORA
Nov 25 @ 12:00 pm – 1:00 pm
Maya Rattrey
1:00 pm Adrian Gabriel Matei
Adrian Gabriel Matei
Nov 25 @ 1:00 pm – 2:00 pm
Adrian Gabriel Matei
2:00 pm Ruja Riddims
Ruja Riddims
Nov 25 @ 2:00 pm – 3:00 pm
Rajiv Sinha
3:00 pm Reggae Rasta Hour
Reggae Rasta Hour
Nov 25 @ 3:00 pm – 4:00 pm
Sam Cohen Ed Sweett
4:00 pm #ChemRant
#ChemRant
Nov 25 @ 4:00 pm – 5:00 pm
Luka Nunar Cesar III Reyes
5:00 pm Experimental Electronic
Experimental Electronic
Nov 25 @ 5:00 pm – 6:00 pm
George Neal
6:00 pm W A V E S
W A V E S
Nov 25 @ 6:00 pm – 7:00 pm
Elsa Perryman Owens
7:00 pm Four On The Floor
Four On The Floor
Nov 25 @ 7:00 pm – 8:00 pm
James Williams
8:00 pm UCL Drama Society
UCL Drama Society
Nov 25 @ 8:00 pm – 9:00 pm
 
9:00 pm FRIENDSZONE
FRIENDSZONE
Nov 25 @ 9:00 pm – 10:00 pm
Marie-Elaine Awolaja
10:00 pm London Lights
London Lights
Nov 25 @ 10:00 pm – 11:00 pm
Yeqiu Huang Elahi Hussein
11:00 pm Night Marauders
Night Marauders
Nov 25 @ 11:00 pm – Nov 26 @ 12:00 am
Karim Swift
10:00 am The Hustle
The Hustle
Nov 26 @ 10:00 am – 11:00 am
Modesta Kolelyte
11:00 am Bewitched
Bewitched
Nov 26 @ 11:00 am – 12:00 pm
Issam Azzam
12:00 pm UCL Talksport
UCL Talksport
Nov 26 @ 12:00 pm – 1:00 pm
Cameron Temple Josha Hundal
1:00 pm That’s Chat Show Show
That’s Chat Show Show
Nov 26 @ 1:00 pm – 2:00 pm
Sam Dodgshon
2:00 pm Student Radio Association Chart
Student Radio Association Chart
Nov 26 @ 2:00 pm – 4:00 pm
 
4:00 pm Medic’s Motive
Medic’s Motive
Nov 26 @ 4:00 pm – 5:00 pm
Kundai Rukambiro
5:00 pm Trans Europe Express (TEE)
Trans Europe Express (TEE)
Nov 26 @ 5:00 pm – 6:00 pm
Lukas Alexander Wilhelm Nerl
6:00 pm Radioheads
Radioheads
Nov 26 @ 6:00 pm – 7:00 pm
Georgiana Davies Henry Woodward
7:00 pm Toby Talk
Toby Talk
Nov 26 @ 7:00 pm – 8:00 pm
Toby Petyt
8:00 pm Rachael Struthers
Rachael Struthers
Nov 26 @ 8:00 pm – 9:00 pm
Rachael Struthers
9:00 pm Out of the Loop
Out of the Loop
Nov 26 @ 9:00 pm – 10:00 pm
Marco Norris Keiller
10:00 pm Joe-ronimo!
Joe-ronimo!
Nov 26 @ 10:00 pm – 11:00 pm
Joe Andreyev
11:00 pm Cadence
Cadence
Nov 26 @ 11:00 pm – Nov 27 @ 12:00 am
Daniel Lichtenstein